Žiaci 1. – 4. ročníka sa zúčastnili akcie s názvom „Bubnovačka.“ Deti pocítili na vlastnej koži pradávnu silu skupinového bubnovania. Radosť a pozitívne vibrácie rozochveli každú bunku ich tela.
Radoslava Vidiečanová
Žiaci 1. – 4. ročníka sa zúčastnili akcie s názvom „Bubnovačka.“ Deti pocítili na vlastnej koži pradávnu silu skupinového bubnovania. Radosť a pozitívne vibrácie rozochveli každú bunku ich tela.
Radoslava Vidiečanová
Do fotogalérie bol pridaný nový album Štvrtáci na plaveckom výcviku.
Od 16. septembra do 20. septembra 2024 žiaci 4. ročníka absolvovali zdokonaľovací plavecký kurz, ktorý prebiehal pod dozorom kvalifikovaných trénerov a plaveckých inštruktorov. Žiaci sa počas kurzu tešili z rozmanitých hier vo vode, skokov do vody, potápania či rôznych štýlov plávania. Každý sa snažil a robil pokroky vlastným tempom. Boli disciplinovaní a snaživí. Všetci mali radosť z pobytu vo vode, čo bolo vidieť na ich tvárach a na záver plaveckého kurzu boli odmenení diplomom.
Vyučujúce 4. ročníka
Do fotogalérie bol pridaný nový album Testovanie telesnej zdatnosti žiakov 1. a 3.ročníka.
Žiaci našej školy sa v septembri zúčastnili testovania pohybových predpokladov žiakov ZŠ. Testovaní boli prvýkrát žiaci prvého ročníka a opakovane boli pretestovaní žiaci tretieho ročníka. Testy boli zamerané na rôzne pohybové predpoklady, celkovo si prešiel každý žiak testovacou batériou, ktorá obsahovala deväť športových disciplín rôzneho charakteru: ľah- sed, opakovaná zostava s tyčou, viacstupňový vytrvalostný člnkový beh na 20 m, skok do diaľky z miesta, predklon v sede s dosahovaním, kotúľanie troch lôpt, člnkový beh, vlajková naháňačka a výdrž v zhybe nadhmatom.
Cieľom projektu testovania pohybových predpokladov žiakov je informovať rodičov o stave pohybových predpokladov ich dieťaťa v porovnaní s deťmi, ktoré boli otestované v rámci celého populačného ročníka v SR. Ďalším cieľom je poradiť rodičom, aby nasmerovali svoje deti na športy, kde môžu uplatniť vrodené predpoklady.
Naše šikovné deti to zvládli výborne! Za pomoc pri testovaní ďakujeme triednym učiteľom prváckych a tretiackych tried a učiteľom telesnej výchovy.
Mgr.R.Krasuľa
Žiaci 5.C majú prvé dni na 2. stupni za sebou. Spoznali nové odborné učebne, pani učiteľky. Zažili adaptačný deň, súťaže a hry zamerané na spoluprácu. Vidieť, že prišli z prvého stupňa veľmi dobre pripravení a ja verím, že im priateľstvá, dobré vzťahy a výborná nálada vydržia aj na druhom stupni.
M. Pániková, tr.uč.
Do fotogalérie bol pridaný nový album Exkurzia do Oravíc.
Naši štvrtáci využili pekné počasie a hneď na začiatku nového školského roka sa vybrali spoznávať severnú časť Západných Tatier – Oravice . Navštívili v nich dve známe doliny. Obdivovali prírodné krásy, najmä tiesňavy so strmými skalnými stenami Juráňovej doliny. Na trase sa nachádza niekoľko náučných panelov venovaných dejinám, rastlinstvu, živočíšstvu a ťažbe železnej rudy v oblasti, vďaka ktorým si rozšírili vedomosti. Cestou späť sa zastavili na salaši, kde si mohli oddýchnuť a ochutnať rôzne špeciality, ktoré bača na salaši robí z ovčieho mlieka. Naučili sa, aby každý rešpektoval prírodu, všetky živé organizmy v nej a chránil ich. A na záver poďakovanie pre sprievodcu p. Milana Lofaja, ktorý bol zárukou bezpečného návratu domov.
Vyučujúce 4. ročníka
Naša učiteľka Simona Tarajová bola ocenená Národným certifikátom kvality (NQL) za úspechy v rámci dvoch eTwinning projektov – Future Scientists a H20 - The Liquid of Life. Okrem tohto úspechu získal projekt H20 - The Liquid of Life aj ocenenie European Quality Label (EQL), čo je ďalšie potvrdenie kvality a významu tejto projektovej práce.
Národný certifikát kvality (NQL) je ocenenie, ktoré udeľuje Národná služba pre e-Twinning na základe kvalitne realizovaných projektov v rámci tejto európskej platformy. Certifikát sa udeľuje po dôkladnom zhodnotení práce učiteľa, ktorý musí vyplniť elektronickú žiadosť prostredníctvom platformy ESEP/eTwinning. Žiadosť detailne opisuje, ako učiteľ a jeho žiacky tím prispeli k naplneniu cieľov projektu a ako boli splnené všetky kritériá kvality.
Projekt H20 - The Liquid of Life dosiahol ďalší významný úspech, keď získal European Quality Label (EQL). Toto ocenenie udeľuje Centrálna podporná služba v Bruseli (CSS) projektom, ktoré získali aspoň dva národné certifikáty kvality a boli nominované národnou podpornou organizáciou. Na rozdiel od NQL, o EQL sa nežiada – udeľuje ho priamo CSS na základe výnimočnej kvality a európskeho dosahu projektu. Získanie tohto ocenenia je významným uznaním pre našu školu na medzinárodnej úrovni.
Projekt Future Scientists bol zameraný na podporu mladých vedcov a rozvoj ich vedeckého myslenia. V rámci tohto projektu žiaci skúmali a realizovali rôzne experimenty – od fyzikálnych, cez biologické až po tie chemické. a hľadali riešenia na rôzne problémy.
V projekte H20 - The Liquid of Life sa žiaci zamerali na dôležitosť vody pre život na Zemi. Analyzovali rôzne aspekty týkajúce sa využívania vody, jej ochrany a jej významu pre budúcnosť.
Na týchto projektoch sa podieľali žiaci: Dávid Kovaľák, Terezka Hlušáková, Peter Škumát, Lukáš Medvecký a Alex Kováč, ktorí sa aktívne zapojili do všetkých aktivít a svojimi príspevkami pomohli dosiahnuť vynikajúce výsledky.
Tieto úspechy ukazujú, že naša škola poskytuje kvalitné vzdelanie a podporuje inovatívne prístupy k výučbe. Certifikáty sú tiež motiváciou pre ďalších učiteľov a žiakov, aby sa zapájali do medzinárodných projektov a neustále sa rozvíjali.
Tešíme sa na ďalšie inšpiratívne projekty a nové výzvy, ktoré nám budúcnosť prinesie.
Hľadáte pre svoje deti zábavu, rozvoj talentu a nové priateľstvá?
Centrum voľného času Tvrdošín Vás pozýva na zápis do krúžkov na nový školský rok 2024/2025
Zápis do krúžkov: 10.9.2024
Miesto: Centrum voľného času Tvrdošín
Čas: 14.00 - 16.30 hod.
Neváhajte a príďte stretnúť vedúcich krúžkov a získať všetky potrebné informácie!
Tešíme sa na Vás !
Žiaci sa dnes po letných prázdninách vrátili do školských lavíc, pričom sme osobitne privítali našich prváčikov, ktorí sa po prvýkrát zapojili do školského života za búrlivého potlesku žiakov deviateho ročníka.
Tešíme sa na spoluprácu s rodičmi a žiakmi a veríme, že tento školský rok prinesie množstvo nových zážitkov a úspechov!
Do fotogalérie bol pridaný nový album ŠKOLSKÉ OLYMPIJSKÉ HRY 2024.
V utorok 25. júna 2024 sme opäť oslavovali Medzinárodný deň detí na našej škole športovo. Pre našich žiakov sme usporiadali už druhú športovú olympiádu. Začala sa slávnostným nástupom športovcov. Potom žiaci priniesli za zvukov olympijskej hymny olympijskú vlajku a pochodeň. Nasledoval oficiálny sľub športovcov a rozhodcov. Pani zástupkyňa privítala všetkých športovcov a zapálením olympijského ohňa otvorila naše školské olympijské hry. Žiaci sa po tomto ceremoniáli, ktorí boli predtým rozdelení do dvadsiatich štátov, rozišli na jednotlivé športoviská, kde súťažili v duchu fair play. Všetci sa snažili získať čo najviac bodov pre svoj štát a tým si vybojovať čo najlepšie umiestnenie. Na prvé 3 štáty čakali medaily, o ktoré sa naozaj oplatilo bojovať. 1.miesto obsadilo Poľsko, 2. Maďarsko a 3. Švajčiarsko. Celý deň bol krásnym športovým zážitkom.
Ďakujeme CVČ Trstená a všetkým zamestnancom školy za pomoc pri organizovaní tejto skvelej akcie.
Mgr. Martin Jaroš
ŠKOLA PRIATEĽSKÁ K DEŤOM je program Slovenskej nadácie pre UNICEF, určený pre stredné, základné a materské školy. Účasťou v programe naša škola získala certifikát ŠKOLA PRIATEĽSKÁ K DEŤOM, ktorý je známkou toho, že sme vnímavý voči potrebám detí. Tých, ktoré navštevujú našu školu, ale aj detí v núdzi v rôznych krajinách sveta.
Mgr. Tarajová
Aj druhý e-Twinningový projekt žiakov 6.B bol vedecky orientovaný. V spolupráci s tureckými žiakmi začali projekt predstavením, pričom sa zoznámili so zdieľaným priestorom Figmy. Na tvorbu interaktívnych avatarov využili aplikáciu Voki. Pracovali aj na predstavení krajiny, regiónu a mesta. Už tradičnou súčasťou projektov je aj tvorba loga a plagátu projektu.
Zaujímavou súčasťou projektu bola výroba kompostu. Priebeh rozkladu prírodných materiálov pozorovali pod mikroskopom.
Tento projekt opäť poskytol žiakom príležitosť prehĺbiť svoje vedecké znalosti a zručnosti, ako aj rozvíjať medzinárodnú spoluprácu a kultúrne povedomie.
Mgr. Tarajová
V druhom polroku skupina žiakov zo 6.B triedy nadšene pracovala na e-Twinningovom projekte s názvom Future Scientists. Cieľom tohto projektu bolo nielen realizovať fyzikálne, chemické a biologické experimenty, ale aj rozvíjať komunikačné a jazykové kompetencie našich žiakov.
Naši šiestaci spolupracovali so žiakmi z Turecka, Rumunska, Jordánska, Gruzínska a Grécka. Spoločne vytvárali logá a plagáty projektu pomocou nástroja Canva, tvorili a animovali avatary a sledovali, ako sa farbili lupene kvetov podľa farby vody, v ktorej boli ponorené. V januári sme všetci spoločne pozorovali fázy mesiaca nad mestom Tvrdošín.
Jedným z najzaujímavejších aspektov projektu boli chemické experimenty, pri ktorých sme sa bližšie pozreli na obľúbené výbuchy. Žiaci sa počas projektu naučili správne manipulovať s chemikáliami a zároveň rozvíjali svoje vedecké zručnosti a schopnosť spolupracovať v tíme.
Na záver projektu sme spoločne preskúmali životy slávnych vedcov a vedkýň a vytvorili interaktívny e-book a galériu ich úspechov. Tento projekt bol pre našich žiakov nielen vzdelávací, ale aj veľmi inšpirujúci a motivujúci k ďalšiemu štúdiu vedy.
Mgr. Tarajová
Prázdniny nám už klopú na dvere, ale prv než sa rozídeme za novými dobrodružstvami, zážitkami a zaslúženým oddychom prívítali sme na škole prvý letný deň. Tak ako po minulé roky nevšednými školskými taškami, letnými outfitmi a skvelou náladou. A čo je pre leto typické? No predsa zmrzlina ! A tú s radosťou rozdávala naša vrátnička Danka.
Za skvelú zmrzlinu ďakujeme Callo zmzlina Tvrdošín – Máriovi Tarčákovi, ktorý ju našim žiakom zasponzoroval.
Mgr. Kušnierová Eva
Hovorí sa, že internet spája ľudí na celom svete. A presne vďaka tomu sa prostredníctvom projektu eTwinning Journalist for My School podarilo spojiť žiakov 8. a 9. ročníka našej školy so žiakmi z Grécka, Talianska, Španielska a Francúzska.
Celý rok spoločne pracovali na rôznych úlohách. Vytvorili si svojich avatarov a predstavili krajinu a školu v krátkom videu. Zaujímali sa o vianočné zvyky a vytvorili online adventný kalendár s vianočnými koledami každej krajiny. Kolaboratívne pracovali na pravidlách netikety, písali spoločné príbehy a dokonca sa porozprávali na online stretnutí, na ktorom sa diskutovalo o školských systémoch. Stretnutie uzatvorili spoločným spievaním piesne Ak si šťastný... každá krajina vo svojom jazyku.
Kajanová
Powered by aSc EduPage